2225Y0630105JXT
Mfr.Part #
2225Y0630105JXT
Description
CAP CER 1UF 63V X7R 2225
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±5%
Capacitance :
1μF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
63V
Datasheets
2225Y0630105JXT
Knowles Syfer 2225Y0630105JXT
FlexiCap™ 1μF 63V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0630105JXT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2225Y0630105JXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm