2225Y0630105JXR
Mfr.Part #
2225Y0630105JXR
Description
CAP CER 1UF 63V X7R 2225
Tolerance :
±5%
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
1μF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
63V
Datasheets
2225Y0630105JXR
Knowles Syfer 2225Y0630105JXR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±5% 1muF