2225Y0630104JCR
Mfr.Part #
2225Y0630104JCR
Description
CAP CER 0.1UF 63V C0G/NP0 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
0.1μF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
63V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y0630104JCR
Knowles Syfer 2225Y0630104JCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±5% 0.1muF