2225Y0630104FCT
Mfr.Part #
2225Y0630104FCT
Description
CAP CER 0.1UF 63V C0G/NP0 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
63V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±1%
Applications :
Boardflex Sensitive
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Published :
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
0.1μF
Datasheets
2225Y0630104FCT
Knowles Syfer 2225Y0630104FCT
FlexiCap™ 0.1μF 63V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0630104FCT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
2225Y0630104FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm