2225Y0630103GFR
Mfr.Part #
2225Y0630103GFR
Description
CAP CER 10000PF 63V C0G/NP0 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Published :
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
10000pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
63V
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Datasheets
2225Y0630103GFR
Knowles Syfer 2225Y0630103GFR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 10000pF