2225Y0630102FCT
Mfr.Part #
2225Y0630102FCT
Description
CAP CER 1000PF 63V C0G/NP0 2225
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Published :
Voltage - Rated :
63V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1000pF
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
2225Y0630102FCT
Knowles Syfer 2225Y0630102FCT
FlexiCap™ 1000pF 63V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0630102FCT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
2225Y0630102FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm