2225Y0630101JCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225Y0630101JCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 100PF 63V C0G/NP0 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
63V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
8 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±5%
Series :
FlexiCap™
Feature :
Soft Termination
Capacitance :
100pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y0630101JCT
Knowles Syfer 2225Y0630101JCT
FlexiCap™ 100pF 63V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0630101JCT Overview
This device's program size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
2225Y0630101JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm