2225Y0500823KFR
Mfr.Part #
2225Y0500823KFR
Description
CAP CER 0.082UF 50V C0G/NP0 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
50V
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±10%
Published :
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
0.082µF
Datasheets
2225Y0500823KFR
Knowles Syfer 2225Y0500823KFR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±10% 0.082muF