2225Y0500823JCT
Mfr.Part #
2225Y0500823JCT
Description
CAP CER 0.082UF 50V C0G/NP0 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
0.082µF
Series :
FlexiCap™
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Factory Lead Time :
8 Weeks
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y0500823JCT
Knowles Syfer 2225Y0500823JCT
FlexiCap™ 0.082μF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0500823JCT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
2225Y0500823JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm