2225Y0500823JCR
Mfr.Part #
2225Y0500823JCR
Description
CAP CER 0.082UF 50V C0G/NP0 2225
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
0.082µF
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
2225Y0500823JCR
Knowles Syfer 2225Y0500823JCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±5% 0.082muF