2225Y0500822GCT
Mfr.Part #
2225Y0500822GCT
Description
CAP CER 8200PF 50V C0G/NP0 2225
Voltage - Rated :
50V
Factory Lead Time :
8 Weeks
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
8200pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±2%
Datasheets
2225Y0500822GCT
Knowles Syfer 2225Y0500822GCT
FlexiCap™ 8200pF 50V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0500822GCT Overview
This device's program size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
2225Y0500822GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm