2225Y0500821KCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225Y0500821KCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 820PF 50V C0G/NP0 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Applications :
Boardflex Sensitive
Series :
FlexiCap™
Tolerance :
±10%
Published :
Feature :
Soft Termination
Capacitance :
820pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
2225Y0500821KCT
Knowles Syfer 2225Y0500821KCT
FlexiCap™ 820pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0500821KCT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
2225Y0500821KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm