2225Y0500820GFR
Mfr.Part #
2225Y0500820GFR
Description
CAP CER 82PF 50V C0G/NP0 2225
Tolerance :
±2%
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Capacitance :
82pF
Published :
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y0500820GFR
Knowles Syfer 2225Y0500820GFR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 82pF