2225Y0500820FCR
Mfr.Part #
2225Y0500820FCR
Description
CAP CER 82PF 50V C0G/NP0 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
82pF
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
2225Y0500820FCR
Knowles Syfer 2225Y0500820FCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 82pF