2225Y0500683KFR
Mfr.Part #
2225Y0500683KFR
Description
CAP CER 0.068UF 50V C0G/NP0 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
0.068μF
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
2225Y0500683KFR
Knowles Syfer 2225Y0500683KFR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±10% 0.068muF