2225Y0500682JCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225Y0500682JCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 6800PF 50V C0G/NP0 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
50V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
6800pF
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
FlexiCap™
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±5%
Feature :
Soft Termination
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
2225Y0500682JCT
Knowles Syfer 2225Y0500682JCT
FlexiCap™ 6800pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0500682JCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2225Y0500682JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm