2225Y0500681GCT
Mfr.Part #
2225Y0500681GCT
Description
CAP CER 680PF 50V C0G/NP0 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
C0G NP0 1B
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Published :
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
680pF
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
2225Y0500681GCT
Knowles Syfer 2225Y0500681GCT
FlexiCap™ 680pF 50V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0500681GCT Overview
Programs on this device are of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
2225Y0500681GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm