2225Y0500680GFT
Mfr.Part #
2225Y0500680GFT
Description
CAP CER 68PF 50V C0G/NP0 2225
Tolerance :
±2%
Capacitance :
68pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Published :
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
50V
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Datasheets
2225Y0500680GFT
Knowles Syfer 2225Y0500680GFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 68pF