2225Y0500680FFT
Mfr.Part #
2225Y0500680FFT
Description
CAP CER 68PF 50V C0G/NP0 2225
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±1%
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Capacitance :
68pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225Y0500680FFT
Knowles Syfer 2225Y0500680FFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 68pF