2225Y0500680FCT
Mfr.Part #
2225Y0500680FCT
Description
CAP CER 68PF 50V C0G/NP0 2225
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Published :
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
68pF
Datasheets
2225Y0500680FCT
Knowles Syfer 2225Y0500680FCT
FlexiCap™ 68pF 50V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0500680FCT Overview
Programs on this device are of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
2225Y0500680FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm