2225Y0500564JXR
Mfr.Part #
2225Y0500564JXR
Description
CAP CER 0.56UF 50V X7R 2225
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
0.56μF
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
50V
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
2225Y0500564JXR
Knowles Syfer 2225Y0500564JXR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±5% 0.56muF