2225Y0500563GFR
Mfr.Part #
2225Y0500563GFR
Description
CAP CER 0.056UF 50V C0G/NP0 2225
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
0.056μF
Datasheets
2225Y0500563GFR
Knowles Syfer 2225Y0500563GFR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 0.056muF