2225Y0500560JFR
Mfr.Part #
2225Y0500560JFR
Description
CAP CER 56PF 50V C0G/NP0 2225
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±5%
Capacitance :
56pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Datasheets
2225Y0500560JFR
Knowles Syfer 2225Y0500560JFR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±5% 56pF