2225Y0500560FCR
Mfr.Part #
2225Y0500560FCR
Description
CAP CER 56PF 50V C0G/NP0 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±1%
Capacitance :
56pF
Published :
Datasheets
2225Y0500560FCR
Knowles Syfer 2225Y0500560FCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 56pF