2225Y0500473KXT
Mfr.Part #
2225Y0500473KXT
Description
CAP CER 0.047UF 50V X7R 2225
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±10%
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
0.047µF
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y0500473KXT
Knowles Syfer 2225Y0500473KXT
FlexiCap™ 0.047μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0500473KXT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2225Y0500473KXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm