2225Y0500472FCT
Mfr.Part #
2225Y0500472FCT
Description
CAP CER 4700PF 50V C0G/NP0 2225
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
4700pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Soft Termination
Published :
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y0500472FCT
Knowles Syfer 2225Y0500472FCT
FlexiCap™ 4700pF 50V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0500472FCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2225Y0500472FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm