2225Y0500471KCT
Mfr.Part #
2225Y0500471KCT
Description
CAP CER 470PF 50V C0G/NP0 2225
Capacitance :
470pF
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y0500471KCT
Knowles Syfer 2225Y0500471KCT
FlexiCap™ 470pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0500471KCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2225Y0500471KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm