2225Y0500471JCT
Mfr.Part #
2225Y0500471JCT
Description
CAP CER 470PF 50V C0G/NP0 2225
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50V
Tape and Reel (TR)
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
470pF
Datasheets
2225Y0500471JCT
Knowles Syfer 2225Y0500471JCT
FlexiCap™ 470pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0500471JCT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
2225Y0500471JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm