2225Y0500394KXT
Mfr.Part #
2225Y0500394KXT
Description
CAP CER 0.39UF 50V X7R 2225
FlexiCap™
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50V
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
0.39µF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y0500394KXT
Knowles Syfer 2225Y0500394KXT
FlexiCap™ 0.39μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0500394KXT Overview
This device's program size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
2225Y0500394KXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm