2225Y0500393MXT
Mfr.Part #
2225Y0500393MXT
Description
CAP CER 0.039UF 50V X7R 2225
Soft Termination
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
0.039µF
Datasheets
2225Y0500393MXT
Knowles Syfer 2225Y0500393MXT
FlexiCap™ 0.039μF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0500393MXT Overview
A 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R 2R1.
2225Y0500393MXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm