2225Y0500390FCT
Mfr.Part #
2225Y0500390FCT
Description
CAP CER 39PF 50V C0G/NP0 2225
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±1%
Capacitance :
39pF
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Series :
FlexiCap™
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
2225Y0500390FCT
Knowles Syfer 2225Y0500390FCT
FlexiCap™ 39pF 50V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0500390FCT Overview
A 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
2225Y0500390FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm