2225Y0500333KFT
Mfr.Part #
2225Y0500333KFT
Description
CAP CER 0.033UF 50V C0G/NP0 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Published :
Voltage - Rated :
50V
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
0.033µF
Datasheets
2225Y0500333KFT
Knowles Syfer 2225Y0500333KFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±10% 0.033muF