2225Y0500332KCR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225Y0500332KCR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3300PF 50V C0G/NP0 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
3300pF
Tolerance :
±10%
Published :
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Feature :
Soft Termination
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Series :
FlexiCap™
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
2225Y0500332KCR
Knowles Syfer 2225Y0500332KCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±10% 3300pF