2225Y0500332FFR
Mfr.Part #
2225Y0500332FFR
Description
CAP CER 3300PF 50V C0G/NP0 2225
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Capacitance :
3300pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Published :
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±1%
Datasheets
2225Y0500332FFR
Knowles Syfer 2225Y0500332FFR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 3300pF