2225Y0500331JCT
Mfr.Part #
2225Y0500331JCT
Description
CAP CER 330PF 50V C0G/NP0 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
330pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
50V
Published :
Applications :
Boardflex Sensitive
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y0500331JCT
Knowles Syfer 2225Y0500331JCT
FlexiCap™ 330pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0500331JCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2225Y0500331JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm