2225Y0500331FCT
Mfr.Part #
2225Y0500331FCT
Description
CAP CER 330PF 50V C0G/NP0 2225
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Published :
Capacitance :
330pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
2225Y0500331FCT
Knowles Syfer 2225Y0500331FCT
FlexiCap™ 330pF 50V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0500331FCT Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2225Y0500331FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm