2225Y0500330GCR
Mfr.Part #
2225Y0500330GCR
Description
CAP CER 33PF 50V C0G/NP0 2225
Capacitance :
33pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225Y0500330GCR
Knowles Syfer 2225Y0500330GCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 33pF