2225Y0500330FCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225Y0500330FCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 33PF 50V C0G/NP0 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
Boardflex Sensitive
Published :
Feature :
Soft Termination
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Series :
FlexiCap™
Capacitance :
33pF
Voltage - Rated :
50V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Datasheets
2225Y0500330FCT
Knowles Syfer 2225Y0500330FCT
FlexiCap™ 33pF 50V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0500330FCT Overview
Programs on this device are of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
2225Y0500330FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm