2225Y0500275MDR
Mfr.Part #
2225Y0500275MDR
Description
CAP CER 2.7UF 50V X7R 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
2.7µF
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50V
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Datasheets
2225Y0500275MDR
Knowles Syfer 2225Y0500275MDR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±20% 2.7muF