2225Y0500274KXT
Mfr.Part #
2225Y0500274KXT
Description
CAP CER 0.27UF 50V X7R 2225
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
0.27μF
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±10%
Datasheets
2225Y0500274KXT
Knowles Syfer 2225Y0500274KXT
FlexiCap™ 0.27μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0500274KXT Overview
This device's program size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
2225Y0500274KXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm