2225Y0500273MXR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225Y0500273MXR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.027UF 50V X7R 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Series :
FlexiCap™
Tolerance :
±20%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Feature :
Soft Termination
Capacitance :
0.027μF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
2225Y0500273MXR
Knowles Syfer 2225Y0500273MXR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±20% 0.027muF