2225Y0500273JDT
Mfr.Part #
2225Y0500273JDT
Description
CAP CER 0.027UF 50V X7R 2225
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
0.027μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y0500273JDT
Knowles Syfer 2225Y0500273JDT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±5% 0.027muF