2225Y0500273GCR
Mfr.Part #
2225Y0500273GCR
Description
CAP CER 0.027UF 50V C0G/NP0 2225
Capacitance :
0.027μF
Published :
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y0500273GCR
Knowles Syfer 2225Y0500273GCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 0.027muF