2225Y0500273FFT
Mfr.Part #
2225Y0500273FFT
Description
CAP CER 0.027UF 50V C0G/NP0 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±1%
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.027μF
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Datasheets
2225Y0500273FFT
Knowles Syfer 2225Y0500273FFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 0.027muF