2225Y0500273FCT
Mfr.Part #
2225Y0500273FCT
Description
CAP CER 0.027UF 50V C0G/NP0 2225
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
0.027μF
Voltage - Rated :
50V
Published :
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y0500273FCT
Knowles Syfer 2225Y0500273FCT
FlexiCap™ 0.027μF 50V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0500273FCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2225Y0500273FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm