2225Y0500272GCR
Mfr.Part #
2225Y0500272GCR
Description
CAP CER 2700PF 50V C0G/NP0 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
2700pF
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Published :
Tolerance :
±2%
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y0500272GCR
Knowles Syfer 2225Y0500272GCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 2700pF