2225Y0500271JCT
Mfr.Part #
2225Y0500271JCT
Description
CAP CER 270PF 50V C0G/NP0 2225
C0G NP0 1B
Published :
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
50V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
270pF
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
8 Weeks
Datasheets
2225Y0500271JCT
Knowles Syfer 2225Y0500271JCT
FlexiCap™ 270pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0500271JCT Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2225Y0500271JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm