2225Y0500270FCT
Mfr.Part #
2225Y0500270FCT
Description
CAP CER 27PF 50V C0G/NP0 2225
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
27pF
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
FlexiCap™
Published :
Datasheets
2225Y0500270FCT
Knowles Syfer 2225Y0500270FCT
FlexiCap™ 27pF 50V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0500270FCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2225Y0500270FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm