2225Y0500225JXT
Mfr.Part #
2225Y0500225JXT
Description
CAP CER 2.2UF 50V X7R 2225
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
2.2μF
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y0500225JXT
Knowles Syfer 2225Y0500225JXT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±5% 2.2muF