2225Y0500225JDT
Mfr.Part #
2225Y0500225JDT
Description
CAP CER 2.2UF 50V X7R 2225
Capacitance :
2.2μF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Datasheets
2225Y0500225JDT
Knowles Syfer 2225Y0500225JDT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±5% 2.2muF